Yazar Kasa Yazılımı

İşletmenizin özelliğine, çalışma şeklinize göre ve talepleriniz doğrultusunda size önerebileceğimiz yazılım ürünlerinden bazıları hakkında kısa bilgiler aşağıda sunulmaktadır.

ArtPOS Kasa Yazılımı

Yazar kasanın olmazsa olmazı; müşterinize hizmet vermenizi sağlayan "program". Bu program ile normal mağaza satış işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi, satışa yardımcı diğer temel işlemleri yapmanız da mümkündür. X, Z, mali dönem raporları, EKÜ dökümleri, kasa ve kasiyer satış raporları, çekmece içeriği raporu bunlardan bazıları.

Eğer uygun bir yazıcınız var ise, müşterilerinizin iade işlemlerini de gider pusulası düzenleyerek yapabilirsiniz. Müşterilerinizin yaptığı ödemeleri nakit TL veya döviz cinsinden kabul edebileceğiniz gibi, elbette, bağlı bir kredi kartı pos cihazı üzerinden de güvenli bir şekilde kabul edebilirsiniz. Kabul ettiğiniz ödeme cins ve tutarları, kasa sistemi bünyesinde ayrıntılı olarak gösterilecektir.

Kasa yazılımı, e-arşiv ve e-fatura altyapıları ile uyumludur ve sektörde yaygın olarak faaliyet gösteren entegratörlerin bir çoğu ile çalışır. Eğer farklı bir entegratör ile anlaşmanız varsa, endişe etmeyin, onlarla da gerekli çalışmayı kısa sürede yapıp sorunsuz şekilde çalışmanızı sağlarız. 

ArtControl Kasa Yönetim Yazılımı

Mağazanızdaki yazar kasaların tek bir yerden yönetimini bu program sağlamaktadır. Mağaza operasyonunun gerektirdiği tüm tanımlar, buradan yapılır. Kasa ve kasiyer tanımları, kasiyer yetkileri, kasada geçerli olacak tutar limitleri, uygulanabilecek indirim oranları ve bunlara ilişkin yetkiler, tek tuşla hızlıca satılabilecek (barkodu olmayan) ürünler, ödeme tipleri tablosu gibi her türlü tanım yapılabilir.

Eğer kampanya modülüne sahipseniz, mağazanızda uygulamak istediğiniz kampanyaları da yine buradan belirleyebilirsiniz.

Mağazanın bütününe yönelik gün sonu işlemleri de yine bu program ile yapılabilmektedir.

ArtReports Mağaza Raporları

Mağazanızdaki yazar kasaların yapmış olduğu satış işlemlerine yönelik mağaza sunucusu üzerinden raporlar almanız mümkündür. Kasalar bazında veya mağazanın bütünü bazında satış, kasiyer ve satıcı raporları alabilirsiniz. Bu standart raporların dışında KDV ve ürün bazlı satış raporu almanız da mümkündür. İhtiyacınıza göre farklı raporlar da tasarlanarak sisteme eklenebilmektedir.

Operasyon Destek Yazılımları

Sözü edilenlere ek olarak işlerinizi kolaylaştıracak bir çok program eklentisine sahibiz. Bu eklentiler, siz gerek duyduğunuzda mevcut sisteminize eklenir. Böylelikle ihtiyacınız olmayan özellikler için baştan bütçe ayırmanız gerekmez.

Aşağıda özetlenen konularla ilgili program eklentileri mevcuttur :

 • Ürün bilgilerinin, kampanyaların merkezi olarak tanımlanarak tüm mağazalara ve kasalara otomatik iletilmesi.

 • Tüm mağazaların ve kasaların tek bir merkezden yönetilebilmesi.

 • Kasa hareketleri ile, başta satış olmak üzere her türlü bilginin çevrim içi (on-line) olarak merkeze iletilmesi.

 • Merkezde yer alan bir arka ofis sistemi ile çevrim içi olarak mağazaların ve kasaların veri alışverişi yapabilmesi. (Türkiye çapında kullanılmakta olan yaygın tüm arka ofis çözümleri ile entegrasyonumuz mevcuttur.)

 • E-arşive ve E-fatura entegratörleri ile çevrim içi veya çevrim dışı iletişim kurularak söz konusu satışlara ilişkin bilgi belgelerinin kasada oluşturulması. (Türkiye de faaliyet gösteren belli başlı tüm entegratörler ile işbirliğimiz bulunmaktadır.)

 • Turistlere yapılan satışlarda talep edilen "Tax-Free" satışın çevrim içi veya çevrim dışı olarak e-fatura sistemine bağlı şekilde gerçekleştirilmesi. (Global Blue** üyesi iş yerleri ile çevrim içi olarak çalışılmaktadır.)

 • Müşteri bilgilerinin merkezde tutularak tüm mağaza ve kasaların erişimine açık bulundurulması; kampanyaların, müşteri ve/veya müşteri sınıflandırması ile ilişkilendirilmesi (belli yaş gruplarına, belli tarihlerde, belli bir indirim verilmesi ve buna benzer kampanyalar).

 • Kampanya küresi. Bu mekanizma sayesinde kasa dışındaki platformlardan gelen kampanya uygulama taleplerine de cevap verilmekte, böylelikle farklı kanallardan yapılan satışların tümünde aynı kampanya koşullarının müşteriye sunulması mümkün olmaktadır.

 • Merkezcil iade sistemi. Bu sistem ile müşterileriniz, kasa dahil tüm platformlardan yapılmış olan satışlarınızı diledikleri yerden iade edebilir, değiştirebilirler.

 • Harici kampanya sistemleri ile entegrasyon (Paro*, Hopi*, Zubizu* gibi) 

 • Yabancı dil desteği. Sistemin bütünü Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, Arapça ve Farsça dillerinde de çalışmakta olup başka dillere de hızlıca uyarlanabilmektedir.

* Paro, Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş. nin tescilli markasıdır.

* Hopi, BNR Teknoloji A.Ş. nin tescilli markasıdır.

* Zubizu, Doğuş Müşteri Sistemleri A.Ş. nin tescilli markasıdır.

** Global Blue, Global Blue S.A. (İsviçre) nın tescilli markasıdır.